Jak mija marzec w puławskim Muzeum Czartoryskich?

      Możliwość komentowania Jak mija marzec w puławskim Muzeum Czartoryskich? została wyłączona

W ostatni dzień marca wypada kolejna rocznica urodzin najsłynniejszej puławianki – księżnej Izabeli Czartoryskiej. Z tej okazji, Muzeum Czartoryskich w Puławach i władze miasta ogłaszają nową edycję specjalnego konkursu plastycznego.

Już po raz czwarty młodzi mieszkańcy regionu mogą przygotować kartkę urodzinową dla wyjątkowej jubilatki. Tegoroczne wyzwanie ma nawiązywać do pasji kolekcjonerskiej, z której znana była księżna Izabela. Kto może wziąć udział w konkursie i czego wymagają organizatorzy?  Wszystko wyjaśnia Marcelina Lubawa z działu edukacji puławskiego Muzeum Czartoryskich:

 

Gotowe prace (oraz wypełnione formularze zgłoszeniowe) powinny trafić do Muzeum Czartoryskich w Puławach do 22 marca, czyli do tego piątku. Szczegółowy regulamin konkursu na najpiękniejszą kartkę urodzinową “Dama dla damy” znajdziecie także TUTAJ.

Oczywiście zbliżające się urodziny księżnej Izabeli to także idealna okazja do tego, by odwiedzić puławski pałac – i obejrzeć pamiątki, które przypominają o rodzie Czartoryskich i o czasach, gdy rezydowali oni w Puławach. Jakie wystawy stałe i czasowe czekają w puławskim Muzeum? Posłuchajmy:

 

Źródło zdjęć: Redakcja/YZ, Muzeum Czartoryskich w Puławach