Jak puławskie Azoty pomagają Ukraińcom?

      Możliwość komentowania Jak puławskie Azoty pomagają Ukraińcom? została wyłączona

We wspieranie uchodźców, którzy docierają do Polski, zaangażowało się wiele instytucji z naszego regionu – również jedna z tych największych, czyli Grupa Azoty Puławy.

Od wielu dni spółka prowadzi zbiórkę darów, które pozwolą zorganizować pomoc humanitarną dla osób uciekających przed wojną. Produkty pierwszej potrzeby, czyli trwałą żywność, kosmetyki, środki opatrunkowe, nowe koce i śpiwory, można przynosić codziennie do Sali Dialogu Społecznego przy Bramie numer 1. Punkt jest czynny od 5.00 do 15.00 i późnym wieczorem, między 21.00 a 22.30.

W miniony piątek (4 marca) pierwszy transport darów zebranych przez pracowników puławskich Azotów dotarł do Lublina – do magazynu, którym zarządzają służby wojewody lubelskiego.

Wkrótce Zarząd Grupy Azoty Puławy zdecyduje o kolejnych formach wsparcia dla potrzebujących z Ukrainy. Spółka zamierza przekazywać darowizny dla organizacji, które zajmują się pomocą humanitarną. Poza tym, odpowiednim służbom zgłoszono już gotowość do udostępnienia miejsc noclegowych dla uchodźców, w obiektach należących do Grupy Azoty w Puławach – łącznie może to być nawet 180 miejsc.