Jakub Kulesza – “To jedyny sposób na zakończenie tego szaleństwa…”

      Możliwość komentowania Jakub Kulesza – “To jedyny sposób na zakończenie tego szaleństwa…” została wyłączona

Wczorajsze otwarcie restauracji Central Park w Puławach nie przeszło bez echa. Po południu lokal odwiedziła Inspekcja Sanitarna wraz z Policją. Była też interwencja w ramach ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Lokal odwiedził i nadzorował przebieg całego spotkania z przedstawicielami służb Administracji Państwowej poseł ziemi puławskiej Jakub Kulesza.

 

Jakub Kulesza i menadżer lokalu Mateusz Okomski pozostawali w kontakcie z prawnikami, także z mecenasem zaoferowanym przez Kongres Polskiego Biznesu w ramach bezpłatnej pomocy prawnej.

Mieszkańcy Puław nie bali się wchodzić do środka. Chociaż kilka osób jednak odpuściło widząc w środku trwającą kontrolę. Czy klienci powinni się obawiać wizyty w otwartym lokalu gastronomicznym?

 

Wnioski kontrolne? W zakresie zachowania odpowiedniego reżimu sanitarnego – wszystkie normy były zachowane i spełnione. Restauracja pozostanie otwarta.

Jak tłumaczył poseł Jakub Kulesza – podstawowy wniosek dotyczący tego, że lokal się otworzył, jest bezprawny, a grudniowe rozporządzenie Premiera nie może stanowić o ograniczeniu działalności gospodarczej, ponieważ może wynikać tylko z odpowiednio wprowadzonej ustawy.

 

(fot. Redakcja/MG)