Jazzujące kompozycje Chopina – na zamku w Janowcu!

      Możliwość komentowania Jazzujące kompozycje Chopina – na zamku w Janowcu! została wyłączona

Dobre wieści dla tych, którzy stęsknili się za zamkiem w Janowcu. Od minionej soboty goście znów mogą wchodzić na zamkowy dziedziniec – a już w tę najbliższą sobotę właśnie na dziedzińcu będzie można wygodnie usiąść i posłuchać jazzowego koncertu.

8 sierpnia, punktualnie o 20.00, zostanie zainaugurowany JAZZNOWIEC FESTIWAL – a jego gwiazdą będzie Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Ten znany pianista jazzowy wystąpi razem z kontrabasistą Adamem Cegielskim i z perkusistą Czesławem Bartkowskim. Muzycy przedstawią utwory Fryderyka Chopina, w jazzowej interpretacji – te, które znalazły się na albumie muzycznym “Chopin Les Brillantes”. W dorobku tych artystów to piąta płyta z tak zwanej kolekcji chopinowskiej – ta muzyka inspiruje ich od ponad 25 lat i to na pewno będzie słychać podczas koncertu.  

Liczba miejsc na janowieckim, zamkowym dziedzińcu będzie ograniczona, a słuchacze będą musieli zjawić się na miejscu w maseczkach ochronnych albo w przyłbicach. Na publiczność będą czekały krzesełka, ale chętni mogą też zabrać ze sobą własny koc. O bilety można już pytać w kasie biletowej na zamku. Na muzyczną ucztę zaprasza janowiecki oddział Muzeum Nadwiślańskiego.

Źródło zdjęcia: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym – Facebook