Jeszcze więcej łóżek covidowych – także w naszym regionie

      Możliwość komentowania Jeszcze więcej łóżek covidowych – także w naszym regionie została wyłączona

Jak podaje rzecznik Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ponownie wzrosła liczba łóżek zakaźnych – a w najbliższych dniach mogą być wyznaczane kolejne. Ważne zmiany ogłosiła już dyrekcja szpitala w Rykach.

Od kilku dni na Lubelszczyźnie w bardzo szybkim tempie przybywa zakażeń koronawirusem. Tylko w minioną sobotę (23 października) potwierdzono prawie półtora tysiąca nowych przypadków. Wczoraj (24 października) przybyło ich ponad 900, przy czym 123 w lubelskiej części naszego regionu: 71 w powiecie puławskim, 40 w opolskim i 12 w ryckim.

Decyzją wojewody w szpitalach znowu przybyło łóżek covidowych – w całym województwie lubelskim są już w sumie 1332 takie miejsca. Według aktualnych danych, ponad tysiąc z tych łóżek jest już zajętych. Zwiększono też liczbę dostępnych respiratorów, do 109 – jak dotąd, używanych jest ponad 60 z nich.

W szpitalu powiatowym w Rykach do odwołania nie będzie działać Oddział Chorób Wewnętrznych, ponieważ zmieniono go w Oddział Covidowy. Na zakażonych koronawirusem czeka tu 45 łóżek. Wstrzymano także przyjęcia pacjentów na pododdział kardiologiczny, na razie nie są też prowadzone badania endoskopowe.