Już wiadomo, kto i kiedy przebuduje tę drogę powiatową

      Możliwość komentowania Już wiadomo, kto i kiedy przebuduje tę drogę powiatową została wyłączona

Niedawno informowaliśmy na naszej antenie o planach przebudowy zwoleńskiej drogi powiatowej, na trasie Władysławów-Ługi. Teraz wracamy do tego tematu, bo pojawiła się nowa wiadomość – przetarg wyłonił już wykonawcę wszystkich zaplanowanych prac.

Przebudową zajmie się Zakład Transportowo-Budowlany Krzysztof Wach z Pionek – a do dyspozycji będzie mieć ponad 2 miliony 700 tysięcy złotych. Chociaż pieniądze na ten remont wykładają władze powiatu zwoleńskiego, gminy Policzna i gminy Zwoleń, to zewnętrzna dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli zmodernizować drogę – bo ta dotacja prawie 2 miliony 200 tysięcy złotych.

Podpisanie umowy z wykonawcą odbyło się w ubiegłym tygodniu, brał w nim udział między innymi starosta zwoleński, Stefan Bernaciak. Starosta podkreślił, że remont 5-kilometrowego odcinka drogi jest bardzo ważny. Mieszkańcy od lat czekają na to, żeby trasa łącząca drogę krajową nr 12 z Czarnolasem była w lepszym stanie – i teraz nareszcie się doczekają. Prace mają zacząć się wiosną i potrwać do końca września 2020 roku.

Źródło zdjęcia: http://www.zwolenpowiat.pl/aktualnosc-263-jest_wykonawca_przebudowy_drogi.html