Kazimierz Dolny rozświetla się – i już oszczędza

      Możliwość komentowania Kazimierz Dolny rozświetla się – i już oszczędza została wyłączona

Na bieżąco informujemy o tym, w których zakątkach naszego regionu są przeprowadzane modernizacje ulicznego oświetlenia. Obecnie, gminy którym się to udało, odnoszą już wymierne korzyści.

W ostatnich tygodniach wiele samorządów zmaga się z wyższymi niż dotychczas rachunkami za zużycie energii elektrycznej. Niektóre próbują obniżać te należności, krócej oświetlając ulice – taki pomysł wcieliły w życie na przykład władze gminy Ryki.

Tymczasem oszczędności już teraz liczy burmistrz gminy Kazimierz Dolny, Artur Pomianowski. Jak tłumaczy, już w ubiegłym roku ratusz przystąpił do przetargu na energię, w ramach tak zwanej grupy zakupowej – w efekcie uzyskano korzystne oferty i zawarto wieloletnie umowy, które będą obowiązywały do końca 2024 roku.

Jednocześnie, duży wpływ na obecną, korzystną sytuację ma również to, że w porę udało się zmodernizować oświetlenie uliczne – na terenie całej kazimierskiej gminy stare oprawy wymieniono na energooszczędne i ekologiczne lampy LED. Już wiadomo, że rachunki są o połowę niższe niż przed rokiem.

Burmistrz dodaje, że na terenie gminy wciąż trwa rozbudowa sieci oświetlenia. W tym roku kalendarzowym lampy pojawiły się już w Cholewiance, na trasie w kierunku Jeziorszczyzny. Poza tym, jest już gotowa dokumentacja w sprawie budowy nowej linii – tym razem chodzi o oświetlenie trasy od pętli autobusowej w kierunku Dąbrówki.

Źródło informacji i zdjęcia: Artur Pomianowski, Burmistrz Kazimierza Dolnego – Facebook