KAZIMIERZ DOLNY: Szlak „Dwóch Księżyców” zaprasza na spacer

      Możliwość komentowania KAZIMIERZ DOLNY: Szlak „Dwóch Księżyców” zaprasza na spacer została wyłączona

Willa pod Wiewiórką to pierwsze skojarzenie, jakie turyści mają z Marią i Jerzym Kuncewiczami.

Ale poza słynną Kuncewiczówką, również wiele innych zakątków Kazimierza Dolnego przechowuje opowieści o tym małżeństwie literatów – te wszystkie miejsca można odwiedzić, przechodząc przez nadwiślańskie miasteczko szlakiem „Kazimierz Dwóch Księżyców”. Wytyczyli go pracownicy literackiego Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, by móc w trakcie przyjemnego spaceru opowiadać o Kuncewiczach, ich życiu w Kazimierzu i o zbiorze opowiadań Marii Kuncewiczowej, których akcja rozgrywa się właśnie w tym miasteczku.

Już w ten piątek (12 lipca) będzie można wziąć udział w takiej przechadzce – spacerowiczom będzie towarzyszyć Monika Januszek-Surdacka, kierownik muzealnego Oddziału Dom Kuncewiczów. Zbiórkę wyznaczono na godzinę 11.00, przed głównym gmachem Muzeum, przy kazimierskim rynku. Jednak żeby móc wziąć udział w spacerze, trzeba się wcześniej zapisać. Zgłoszenia są przyjmowane z dwudniowym wyprzedzeniem, pod adresem kuncewiczowka@mnkd.pl i pod numerem telefonu 81 881 01 02.

Spacer literackim szlakiem turystycznym to jedna z wakacyjnych atrakcji, przygotowanych przez Muzeum Nadwiślańskie. Przez Kazimierz Dolny, śladami Marii i Jerzego Kuncewiczów, można spacerować z przewodnikiem w każdy piątek, do końca lipca.