Kolejne puławskie start-upy docenione!

      Możliwość komentowania Kolejne puławskie start-upy docenione! została wyłączona

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała już start-upy z Polski Wschodniej, które dostaną dofinansowania na swoje innowacyjne pomysły.

To był już dziesiąty nabór tego rodzaju, w ramach konkursu „Rozwój Start-upów w Polsce Wschodniej” – i po raz kolejny wybrano wiele projektów, które rozwijają się we Wschodnim Akceleratorze Biznesu działającym przy Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach. Na 13 wniosków złożonych z puławskiej platformy, przyjęto 8.

Docenione pomysły to przede wszystkim praktyczne systemy i aplikacje z branży IT, służące do gromadzenia danych, komunikacji, a nawet rehabilitacji mowy czy nauki języka obcego. Ale jest dofinansowanie zdobył również pomysł stworzenia specjalnego ekosystemu, w którym byłoby możliwe tworzenie podniebnych widowisk – efektownych jak fajerwerki, ale cichszych i bardziej ekologicznych. Więcej szczegółów jest TUTAJ.

Każdy z puławskich start-upów dostanie prawie 1 000 000 złotych dotacji – żeby rozwijać swoje idee i zyskać szanse na wprowadzenie ich na rynek.