Kolejne remonty ulic w Puławach!

      Możliwość komentowania Kolejne remonty ulic w Puławach! została wyłączona

Władze naszego miasta zapowiadają kolejny remont drogowy – tym razem ucieszy mieszkańców Włostowic, nie tylko tych zmotoryzowanych.

Planowana jest przebudowa połowa ulicy Norblina: chodzi o odcinek, który zaczyna się na wysokości ulicy Zabłockiego i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Romów. Modernizacja obejmie prawie 300 metrów drogi, obejmie też chodniki i przydrożną zieleń. Przebudowa będzie dotyczyła także sieci elektroenergetycznych i wodociągowych. Sama ulica zyska 9 nowych słupów oświetleniowych z oprawami LED.

Są też dobre wieści dla tych, którzy pieszo pokonują ulicę Murarską, między skrzyżowaniami z ulicami Norblina i Kilińskiego – tutaj będzie zbudowany nowy chodnik. Po obu stronach ulicy zostanie ułożona kostka brukowa, także przy dojściach do posesji. Poza tym będą tu nasadzone nowe drzewa i krzewy, pojawi się też nowe oświetlenie.

Na razie, w sprawie tych remontów trwa przetarg, ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich. Do soboty (6 czerwca) mogą zgłaszać się firmy, które chciałyby wykonać wszystkie wspomniane prace.

Źródło zdjęcia: Urząd Miasta w Puławach