Kolejny oszust zatrzymany! Brał udział w okradaniu seniorów

      Możliwość komentowania Kolejny oszust zatrzymany! Brał udział w okradaniu seniorów została wyłączona

Odbierał pieniądze wyłudzone metodą „na policjanta” – a teraz odpowie za udział w oszustwach.

Młody mężczyzna trafił w ręce policji, kiedy przebywał w gminie Głowaczów. Nad tym, by go zatrzymać, pracowali mundurowi z komendy w Zwoleniu, a także „kryminalni” z Radomia. Jak się okazało, 22-latek trzykrotnie zjawiał się w roli kuriera u starszych mieszkańców województwa mazowieckiego.

Seniorzy, po telefonicznej rozmowie z oszustem, byli przekonani że przekazywanymi pieniędzmi pomagają swoim bliskim. Rozmówca przedstawiał się jako policjant i opowiadał, że krewny spowodował wypadek drogowy i tylko wysoka kaucja pozwoli mu uniknąć aresztowania. Takie zmyślone historie pozwoliły złodziejom wyłudzić w sumie ponad 100 tysięcy złotych – kurier zatrzymywał część łupu dla siebie, a resztę przekazywał wspólnikom.

Policja wciąż pracuje nad tą sprawą, ale 22-letni kurier już usłyszał zarzuty, a najbliższe 3 miesiące na pewno spędzi w areszcie. Za udział w wyłudzaniu pieniędzy może usłyszeć wyrok nawet 8 lat więzienia. Policja jeszcze raz przypomina, żeby zachowywać czujność – i nie wierzyć w słowa nieznajomych, którzy podczas telefonicznej rozmowy proszą o duże sumy pieniędzy.