Kompostowniki w gminie Kurów czeka kontrola

      Możliwość komentowania Kompostowniki w gminie Kurów czeka kontrola została wyłączona

W nadchodzących dniach, w puławskiej gminie Kurów, urzędnicy sprawdzą, jak się mają kompostowniki na lokalnych posesjach – i czy rzeczywiście pełnią przeznaczoną im rolę.

Gospodarowanie odpadami komunalnymi wiąże się z kosztami, jakie ponoszą wszyscy właściciele nieruchomości – a te stawki niestety systematycznie rosną. Z tego powodu wiele samorządów postanowiło wyciągnąć do mieszkańców pomocną dłoń – proponując pewne ulgi tym, którzy zechcą zastosować pewne ekologiczne rozwiązania.

Również w gminie Kurów samodzielne pozbywanie się bioodpadów to sposób na to, żeby obniżyć rachunki za wywóz śmieci – i z tej możliwości chętnie korzysta wiele osób. Zysk finansowy to jedna zaoszczędzona miesięcznie złotówka, w przeliczeniu na jednego mieszkańca posesji – więc w przypadku wieloosobowej rodziny obniżka wynosi odpowiednio więcej.

Teraz gmina zamierza sprawdzić, czy każdy kto zadeklarował posiadanie kompostownika, faktycznie go używa. Na początku października nieruchomości na terenie gminy Kurów będą odwiedzać upoważnieni pracownicy Urzędu Gminy. Kontrola będzie polegać na tworzeniu dokumentacji fotograficznej.

W razie negatywnych wyników kontroli, właściciel nieruchomości straci prawo do zwolnienia z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Źródło informacji: UG w Kurowie; źródło zdjęcia: baza Pixabay