KORONAWIRUS: Aktualna sytuacja w województwie lubelskim

Według danych, które nadeszły wczorajszego wieczora z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, na Lubelszczyźnie potwierdzono 156 przypadków zakażenia koronawirusem.

Od czwartku przybyło 18 pacjentów: a wśród nich są starszy mężczyzna z powiatu ryckiego, a także dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu puławskiego. Osoby z naszego powiatu są w średnim wieku, są w dobrym stanie.

W lubelskich szpitalach jest jeszcze 41 osób, które są podejrzewane o zakażenie. Jak dotąd, z powodu koronawirusa w tym województwie zmarło 6 osób – szósta ofiara choroby to 82-latek, który przebywał w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Mężczyzna miał niewydolność wielonarządową i choroby współistniejące, a do szpitala trafił w ciężkim stanie.

Jednocześnie, w województwie lubelskim odnotowano już 22 ozdrowieńców – u tylu osób objawy choroby ustąpiły i to zdecydowanie optymistyczna perspektywa. Jednak wciąż niemałe są liczby, które mówią o osobach potencjalnie zarażonych: obowiązkowa kwarantanna dotyczy w Lubelskiem 8014 osób, a 3185 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Dodaj komentarz