KORONAWIRUS: Do opolskich placówek medycznych dotarło wsparcie!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Do opolskich placówek medycznych dotarło wsparcie! została wyłączona

Niedawno informowaliśmy o tym, że Powiatowe Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim liczyło na każdą pomoc, dzięki której udałoby się uzupełnić zapasy niezbędnych środków ochrony dla personelu i pacjentów.

W ubiegły piątek z dyrekcją Centrum spotkał się starosta opolski, Dariusz Piotrowski, żeby ustalić na ile powiatowe jednostki medyczne są teraz przygotowane do walki z epidemią. Jak się okazało, do Centrum dotarło wsparcie, które pozwoliło uzupełnić wszystkie braki.

Personel medyczny otrzymał w sumie 650 kombinezonów, 10 tysięcy maseczek, 500 gogli, 100 przyłbic, 10 tysięcy rękawiczek i 500 litrów płynu dezynfekującego. Część środków ochrony przekazała firma PKN ORLEN, część dotarło do powiatu opolskiego ze słynnego transportu Antonowa z Agencji Rezerw Materiałowych.

Wszystkie te rzeczy bardzo przydadzą się teraz lekarzom, ratownikom, pielęgniarkom – między innymi personelowi szpitala w Poniatowej. Ale jak wiadomo, środki ochrony z czasem będą się zużywały, dlatego już zatroszczono się o to, żeby starać się o kolejne takie akcesoria.

Źródło zdjęcia: Powiat Opolski – Facebook