W tej puławskiej szkole zaczyna się ważny remont

      Możliwość komentowania W tej puławskiej szkole zaczyna się ważny remont została wyłączona

Szkolne klasy i korytarze są na razie opustoszałe, w związku z tym że z powodu epidemii do odwołania zawieszono lekcje.

Ale taki stan rzeczy sprzyja planom remontowym – a właśnie takie plany przygotowano na ten rok dla puławskiego Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Szkoła, popularnie nazywana „budowlanką”, wkrótce zaprosi uczniów do zupełnie nowych pomieszczeń. Między głównym gmachem a salą gimnastyczną pojawi się dodatkowy budynek: na dwóch kondygnacjach zmieszczą się w nim pracownia warsztatowa, sala dydaktyczna, łazienki i składziki. Ta nowa część szkoły będzie dostosowana także do potrzeb niepełnosprawnych uczniów – a w tym, żeby mogli dostać się na wyższe piętro, pomoże im winda.

Koszty całego remontu pokryją władze powiatu puławskiego, które wykładają aż 2,5 miliona złotych ze swojego budżetu. Prawie 2 miliony złotych dostanie za swoją pracę firma IMPULS CONSULTING Sp. z o.o. z Lublina, która stworzy nowy budynek, a ponad pół miliona złotych to zapłata dla firmy LIFTPROJEKT Inżynieria Dźwigowa Paweł Rafalik z Ostrowi Mazowieckiej, która dostarczy i zamontuje windę.

Prace budowlane mają potrwać 8 miesięcy, a pierwsze kroki już wykonano – zburzono już łącznik, którym można było przejść ze szkolnego gmachu do sali gimnastycznej, bo właśnie w tym miejscu pojawi się nowa część szkoły.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Puławach