Mimo kwarantanny, wybrał się do urzędu i do sklepu

      Możliwość komentowania Mimo kwarantanny, wybrał się do urzędu i do sklepu została wyłączona

Niezmiennie, dużo pracy mają policjanci z naszego regionu. Od wielu dni do ich obowiązków należy między innymi kontrolowanie tego, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście się izolują.

Niestety okazuje się, że niektórzy mieszkańcy naszego regionu ignorują obowiązek kwarantanny, przez co sprowadzają niebezpieczeństwo na innych mieszkańców swoich miejscowości. Pod koniec ubiegłego tygodnia mundurowi z powiatu ryckiego zatrzymali 58-latka z gminy Kłoczew, który powinien przebywać w domu, ale zamiast tego wybrał się z wizytą do urzędu gminy i do sklepu. Mężczyzna został zatrzymany, a decyzją sądu także tymczasowo aresztowany. Dodajmy, że każdy kto złamie kwarantannę, ściąga na siebie jeszcze karę pieniężną – może zapłacić nawet 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, że wszystkie nakazy i zakazy, nałożone w związku z sytuacją epidemiczną, mają pomóc zatrzymać szerzenie się koronawirusa – dlatego to bardzo ważne, żeby stosować się do tych aktualnych przepisów, żeby zachowywać się rozsądnie i odpowiedzialnie. Żeby załatwić sprawy urzędowe, można skontaktować się z lokalnymi urzędami na przykład telefonicznie, z kolei potrzebując zakupów spożywczych, można zgłosić się z tym do ośrodków pomocy społecznej albo skorzystać ze społecznych inicjatyw, których nie brakuje w naszym regionie..