KORONAWIRUS: Nasi żołnierze cały czas pomagają!

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Nasi żołnierze cały czas pomagają! została wyłączona

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna” – każdego dnia prawie 4 tysiące „Terytorialsów” wspomaga służby medyczne, a w porozumieniu z ośrodkami pomocy społecznej rozwozi żywność i leki.

W województwie lubelskim codziennie gotowi do pracy są żołnierze z poszczególnych batalionów. Ci z lubelskiego współpracują między innymi z Lubelskim Centrum Wolontariatu, z PCK w Lubartowie i w Kocku – rozwożąc jedzenie, odwiedzają kombatantów, seniorów i osoby poddane kwarantannie. „Terytorialsów” można spotkać także w stacjach sanepidu w Lublinie i w Lubartowie, a także w trzech lubelskich szpitalach, gdzie pomagają personelowi, mierząc temperaturę pacjentom.

Z kolei żołnierze z dęblińskiego batalionu wciąż działają w powiecie kraśnickim – z ich pomocą duże transporty żywności dotarły do rodzin z Annopola, Józefowa i Urzędowa. Święta zbliżają się coraz większymi krokami, dlatego takie wsparcie ze strony „Terytorialsów” jest teraz bardzo ważne i potrzebne.

Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez oficera prasowego 2LBOT