KORONAWIRUS: Prezydent Maj obiecuje maseczki ochronne dla puławian

      Możliwość komentowania KORONAWIRUS: Prezydent Maj obiecuje maseczki ochronne dla puławian została wyłączona

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym, że kolejne władze lokalne w naszym regionie zaopatrują swoją służbę zdrowia, pracowników służb, a także mieszkańców miast w maseczki ochronne. Te proste środki ochrony są coraz trudniej dostępne, dlatego cenna jest każda inicjatywa, dzięki której trafiają do tych, którzy powinni z nich korzystać.

 W gronie włodarzy, którzy wiedzą że maseczki ochronne są w tych dniach bardzo potrzebne, jest także prezydent Puław, Paweł Maj. Zapowiedział, że maski wielokrotnego użytku trafią do wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Władze zwróciły się o pomoc do różnych instytucji, skorzystały też z akcji #maseczkidlapolski, żeby pozyskać bezpłatne maski ochronne – ale jeśli to się nie uda, maseczki wielokrotnego użytku zostaną kupione. Ma to być ponad 40 tysięcy maseczek – puławianie dostaną je za darmo, ale na razie nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób zostaną rozprowadzone wśród mieszkańców naszego miasta.

Dodajmy, że w naszym powiecie wiele osób angażuje się w szycie takich maseczek – sto sztuk uszyli niedawno członkowie Fundacji Obok Nas, podarowali je Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.