Kozienice po raz drugi sięgają po Fundusze Norweskie – i ponownie z sukcesem

      Możliwość komentowania Kozienice po raz drugi sięgają po Fundusze Norweskie – i ponownie z sukcesem została wyłączona

Wniosek złożony przez władze został rozpatrzony pozytywnie – a w rezultacie, pewne ambitne zamiary nabierają realnych kształtów.

Jak informuje burmistrz Piotr Kozłowski, gminie Kozienice przyznano dotację w wysokości ponad 4 milionów złotych – czyli 100% wsparcia, o które wnioskowano. Te pieniądze zostaną wykorzystane do przeprowadzenia “głębokiej termomodernizacji” Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Jana Kochanowskiego w Kozienicach.

To największa placówka oświatowa, jaką zarządza kozienicka gmina – a w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz 50-lecia. Po pięciu dekadach istnienia i służenia mieszkańcom, budynek potrzebuje remontu, po którym będzie tu bardziej nowocześnie i komfortowo.  W planach jest wymiana wszystkich instalacji, docieplenie ścian, dachów i stropów. Po modernizacji szkoła ma korzystać z zielonej energii, dzięki dużej instalacji fotowoltaicznej – to oznacza korzyści dla środowiska, a także oszczędności związane z opłacaniem rachunków za prąd.

Przypomnijmy, że pierwszą w historii dotację z puli Funduszy Norweskich, jaką przyznano Kozienicom w ubiegłym roku, również przeznaczono na inwestycje związane ze szkolnictwem. Tamte pieniądze wykorzystano do przekształcenia dwóch innych podstawówek, “Jedynki” i “Czwórki” w “szkoły dobrego klimatu”, czyli budynki korzystające z wielu ekologicznych rozwiązań.

Źródło informacji i zdjęcia: Piotr Kozłowski – Facebook