PORADY EKSPERTA: JOANNA BARTOŚ – Suknia ślubna na miarę… marzeń?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JOANNA BARTOŚ – Suknia ślubna na miarę… marzeń? została wyłączona

Sezon ślubny w pełni, a przygotowania do niecodziennego wydarzenia trzeba rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem, korzystając z profesjonalnych rad stylistki mody ślubnej. Naszym ekspertem jest Joanna Bartoś, właścicielka salonu mody ślubnej ABA w Puławach

Rozmowę zaczęliśmy od pytania o trendy panujące w ślubnej modzie – zwłaszcza o kroje sukien, które cieszą się największym zainteresowaniem. Dopytaliśmy też, kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta w salonie. Okazuje się, że niebagatelne znaczenie ma również to, z kim udamy się na takie spotkanie.

 

Styl boho, glamour, tradycyjny – przyszłe panny młode mają naprawdę szeroki wybór. Jednak okazuje się, że suknia powinna pasować nie tylko do bohaterki ceremonii ślubnej – ale również do charakteru wesela… Ważne są również dodatki. Co wybrać? Welon? Kwiaty? A może skromną biżuterię? Nie zapomnieliśmy też o panu młodym, którego garnitur i stylizacja oczywiście powinny pasować do kreacji panny młodej. Kolory w modzie dla panów, proponowane w bieżącym sezonie, też mogą zaskoczyć.

 

A co, jeśli nie chcemy inwestować w nową suknię ślubną i wolimy nabyć jakiś model na rynku wtórnym? Stylistka uważa, że takie rozwiązanie też ma wiele korzyści. Jaką bieliznę kupujemy na tę szczególną okazję, czy też obowiązują określone zasady, które należy uwzględnić w stylizacji? Zapytaliśmy naszego Gościa także o to, jakie najbardziej nieoczekiwane sytuacje zdarzyły się w salonie oraz dlaczego stylistka musi mieć trochę umiejętności terapeutyczne, jeśli współpracuje z klientkami. W finale rozmowy pojawiły się pytania o fryzurę i odpowiedni makijaż.