Kozienicka policja namawia do czujności!

      Możliwość komentowania Kozienicka policja namawia do czujności! została wyłączona

W północno-zachodniej części regionu uaktywnili się włamywacze. W ubiegłym tygodniu, podczas zaledwie jednej nocy, na kozienicką komendę policji wpłynęły aż cztery zgłoszenia w takich sprawach.

Czujność i szybkie reagowanie, zarówno po stronie mieszkańców, jak i policji, pozwoliło udaremnić trzy próby kradzieży. Stróżów prawa zawiadomiła między innymi kobieta, która była w domu tylko z małym dzieckiem, gdy zaalarmowała ją włączona czujka ruchu. Okazało się, że nieznajomy mężczyzna poruszał się z latarką po ogrodzie – i przyglądał się zabudowaniom. Na miejsce szybko dotarł patrol policji – złodziej został spłoszony, a uciekając niczego nie ukradł.

Inny mieszkaniec powiatu kozienickiego obudził się w środku nocy, słysząc ujadanie psów. Sprawdzając widok z kamer monitorujących jego posesję, również zauważył człowieka, który kręcił się w pobliżu budynków i oświetlał sobie drogę latarką. Również w tym, a także w trzecim przypadku, udało się spłoszyć włamywaczy i uniknąć kradzieży. Ale czwarte mieszkanie niestety padło łupem złodzieja – przestępca wszedł przez drzwi balkonowe, po czym ukradł biżuterię i perfumy.

Policja przypomina, że każdego roku złodziei wyraźnie ośmiela zwłaszcza okres świąteczny – dlatego w tym czasie wypada zwracać szczególną uwagę na wszystkie domowe zabezpieczenia. Warto też przyglądać się osobom, które zjawiają się w okolicy – zwłaszcza jeśli zachowują się podejrzanie, niosą większe przedmioty albo wypytują o konkretne adresy. Nabierając jakichkolwiek podejrzeń, można śmiało powiadamiać policję. Szczególne środki ostrożności trzeba podjąć, jeśli wyjeżdża się na czas Świąt – więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Źródło informacji: KPP w Kozienicach