Kozienicki szpital prosi o pomoc!

      Możliwość komentowania Kozienicki szpital prosi o pomoc! została wyłączona

Ta placówka chce powiększyć swój oddział zakaźny i stworzyć izolatorium dla chorych na COVID-19. Taką decyzję podjęła dyrekcja, w obliczu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

Personel medyczny, który zajmie się pacjentami, jest już prawie skompletowany, ale pilnie potrzebne jest wyposażenie sal, a nawet materiały budowlane. Każdy może pomóc – przekazując szpitalowi meble (krzesła, stoliki, lampki, biurka), lodówki (do przechowywania leków), akcesoria łazienkowe, drobny sprzęt medyczny (termometry, aparaty do mierzenia ciśnienia) albo komputerowy. O szczegółach i o tym, jak skontaktować się ze szpitalem, można przeczytać TUTAJ.

Kozienicka placówka nie chce rezygnować z opieki nad chorymi, którzy zmagają się z innymi chorobami – powiększenie oddziału zakaźnego to pomysł, który ma być dobrym kompromisem.

Jednocześnie, szpital ma ważną wiadomość dla ciężarnych mieszkanek ziemi kozienickiej – od minionego poniedziałku oddział ginekologiczno-położniczy znów przyjmuje pacjentki. Mogą zgłaszać się panie, które potrzebują pilnej pomocy albo planują urodzić w Kozienicach. Pracę wznowił też oddział neonatologiczny, który opiekuje się noworodkami.