Łap deszczówkę w Puławach! I licz oszczędności

      Możliwość komentowania Łap deszczówkę w Puławach! I licz oszczędności została wyłączona

Czy warto łapać deszczówkę? Przemawia za tym kilka mocnych argumentów, również takich natury finansowej. A mieszkańcy Puław mogą zacząć liczyć oszczędności już na etapie przygotowań.

System odwodnień, zamontowany na terenie posesji, sprawi że woda deszczowa zostanie sprawnie przechwycona i zmagazynowana. Takie zapasy mogą uratować przydomowy ogród albo trawnik w czasie suszy. Deszczówka może być też wykorzystana w domowej instalacji sanitarnej. W wielu sytuacjach z powodzeniem zastąpi wodę pobieraną z wodociągu – a to oznacza szansę na zaoszczędzenie pieniędzy.

Mieszkańcy Puław, którzy chcieliby łapać deszczówkę, mogą już starać się o specjalne dofinansowanie z miejskiego budżetu – ponieważ na początku kwietnia ruszył nabór wniosków w tej sprawie.

Sięgając po dotację z ratusza, można zdobyć nawet 3 tysiące złotych – pamiętając, że takie wsparcie może pokryć maksymalnie połowę kosztów całego zamierzonego zadania. A z pomocą dofinansowania można opłacić na przykład zakup potrzebnych materiałów, ale też wykonanie robót budowlano-montażowych albo sporządzenie dokumentacji projektowej i powykonawczej w sprawie systemu odwodnień.

Wnioski będą przyjmowane do 30 września – ale warto się pospieszyć, bo będą rozpatrywane do czasu, aż wyczerpią się środki finansowe przeznaczone na ten cel w obecnym roku budżetowym. Więcej szczegółów, regulamin i wzory potrzebnych wniosków znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach