Łap deszczówkę w Puławach!

      Możliwość komentowania Łap deszczówkę w Puławach! została wyłączona

Puławski Urząd Miasta zachęca do pomyślenia o wodzie – tej, której może brakować w razie suszy i która pomoże też zaoszczędzić na kosztach bieżącej wody.

Cały czas, już od miesiąca, można starać się o dotacje, które pomogą łapać i wykorzystywać wodę deszczową. Takie dofinansowania są przyznawane w ramach programu „Moja Woda”, ogłoszonego przez Ministerstwo Klimatu.

Każdy, kto jest właścicielem domku jednorodzinnego, już w nim mieszka albo dopiero go buduje (ale ma już kompletny system orynnowania dachu), może zdobyć bezzwrotne finansowe wsparcie. Dotacja pomoże kupić i zamontować między innymi zbiorniki retencyjne czy instalacje służące wykorzystaniu deszczówki – i pokryje nawet 80% kosztów. Do zdobycia jest wsparcie w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

Puławianie, którzy chcieliby złożyć wniosek, muszą zwrócić się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie – to na jego stronie internetowej jest dostępny pełny regulamin programu, a bezpośredni link zamieszczamy TUTAJ.