Liga Europejska: Wiemy, z kim zagrają Azoty Puławy!

      Możliwość komentowania Liga Europejska: Wiemy, z kim zagrają Azoty Puławy! została wyłączona

Puławscy szczypiorniści poznali dziś swojego rywala w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Losowanie odbyło się w siedzibie EHF w Wiedniu – i jak się okazało, przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Haslum Handballklubb z Norwegii.

W nowym sezonie puławian czeka kilka nowości w europejskich pucharach. Pierwszą jest nowa nazwa i formuła rozgrywek, w których wystąpi zespół Azotów.

Dotychczasowy Puchar EHF przekształcony został w Ligę Europejską, co związane jest z ograniczeniem liczby drużyn w Lidze Mistrzów. Tym samym ekipy, które nie zostały zakwalifikowane do tych elitarnych rozgrywek, trafiły do Ligi Europejskiej. Na kibiców, już od pierwszej rundy czekają niesamowite emocje, ponieważ ranga potencjalnych rywali Azotów wzrośnie także z zastosowanym przez EHF kluczem podziału zespołów przed losowaniem pierwszej rundy.

W związku z pandemią koronawirusa, Europejska Federacja Piłki Ręcznej zrezygnowała z tradycyjnego podziału na dwa koszyki. Zastosowano podział terytorialny: celem ograniczenia przemieszczania się po Europie i zminimalizowania restrykcji związanych z pandemią. Tym samym Azoty przyporządkowane zostały do grupy umownie nazwanej „północną”.

Mecze I rundy odbędą się 29 i 30 sierpnia.

Źródło zdjęcia: KS Azoty Puławy – Facebook