Literackie spotkanie z Joanną Bator – w tę sobotę

      Możliwość komentowania Literackie spotkanie z Joanną Bator – w tę sobotę została wyłączona

„Słowa mają moc” – przekonuje o tym projekt realizowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, także dzięki zaangażowaniu Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym. Nadchodzi już kolejne ciekawe spotkanie.

Mistrzynią słowa, która w nadchodzący weekend zagości w  miasteczku, będzie popularna pisarka, Joanna Bator. To bardzo dobra wiadomość dla jej fanów, ale też wszystkich miłośników słowa pisanego, którzy chcieliby posłuchać inspirującej rozmowy z uznaną pisarką.

Dla literatury porzuciła pracę akademicką. Ukończyła kulturoznawstwo i filozofię, a zdobyte wykształcenie pomaga jej teraz podczas twórczości beletrystycznej. Już pierwsza powieść, „Piaskowa Góra” przyniosła pisarce międzynarodowe uznanie. Kolejne książki zdobyły wiele prestiżowych wyróżnień, za powieść „Ciemno, prawie noc” Joanna Bator otrzymała Literacką Nagrodę Nike. Najnowsza książka pisarki „Gorzko, gorzko” już stała się bestsellerem.

Kazimierskie spotkanie z Joanną Bator odbędzie się 16 października o godzinie 16.00, a poprowadzi je Maja Wolny. Wstęp do Dzwonnicy Kultury będzie bezpłatny, ale ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, trwają już zapisy. W tej sprawie można dzwonić do samej Dzwonnicy (tel. 81 501 82 70) albo do Kazimierskiej Biblioteki Publicznej (tel. 81 881 03 05).

Projekt “Słowa mają moc” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Źródło zdjęcia: Joanna Bator – Facebook; źródło plakatu: Dzwonnica Kultury