Lokalne smakołyki i rodzime rękodzieło – w niedzielę w nadwiślańskim miasteczku!

      Możliwość komentowania Lokalne smakołyki i rodzime rękodzieło – w niedzielę w nadwiślańskim miasteczku! została wyłączona

Kiermasz Produktów Lokalnych to cykliczna impreza plenerowa, która wróciła do powiatu puławskiego na początku czerwca tego roku. Do grudnia, przed nami jeszcze 10 tego rodzaju spotkań, a 4 razy lokalne przysmaki i regionalne rękodzieło zawitają do Kazimierza Dolnego.

W tym miasteczku najbliższy kiermasz odbędzie się już w tę niedzielę (5 lipca), stoiska tradycyjnie będą czekały na gości na Dużym Rynku. Wystawcy pochwalą się między innymi swoimi owocowymi przetworami, olejami i miodami, a miłośnicy twórczości ludowej znajdą tu także malowaną ceramikę, rzeźby i chodniki-pasiaki. Jak każdy tegoroczny kiermasz, także ten upłynie wśród obostrzeń sanitarnych – to znaczy, że wszystkie produkty będą pakowane, nie będzie degustacji, a goście będą proszeni o zachowywanie zasad bezpieczeństwa.

Do spędzenia tej niedzieli na kazimierskim rynku zachęcają władze gminy i Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień, a Radio Impuls jest patronem medialnym wydarzenia. Kiermasz Produktów Lokalnych potrwa od 10.00 do 17.00.