Wielkie zmiany w lubelskiej służbie zdrowia

      Możliwość komentowania Wielkie zmiany w lubelskiej służbie zdrowia została wyłączona

Nowa dawka funduszy unijnych pomoże poprawić jakość opieki zdrowotnej w Lublinie. Marszałek Jarosław Stawiarski podpisał trzy umowy, z których wynika że ambitne plany tutejszych placówek medycznych wesprze prawie 50 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej.

W ramach walki ze skutkami epidemii koronawirusa, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie powiększy się o dwa nowe budynki. Do gmachu głównego zostaną dobudowane dwa budynki, w których pomoc medyczną znajdą osoby zmagające się z powikłaniami pocovidowymi. Pacjenci w różnym wieku, również dzieci i młodzież, będą tu diagnozowani i w razie potrzeby kierowani na niezbędną rehabilitację. Oczywiście nowe obiekty zyskają nowoczesne wyposażenie.

Duże inwestycje planuje także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ta placówka przejdzie przede wszystkim cyfryzację, co bardzo usprawni prowadzenie jej działalności i zarządzanie informacjami na temat historii pacjentów.

Ponadto, szpital rozbuduje i doposaży swój Oddział Toksykologiczno-Kardiologiczny. Budynek G przejdzie gruntowną modernizację – powstanie tam między innymi monitorowana izba przyjęć, pracownia hiberbarii tlenowej i gabinet USG. Dzięki planowanym zmianom, również zwiększeniu miejsc intensywnej terapii, specjalistyczna pomoc szybciej trafi na przykład do osób, które zatruły się środkami ochrony roślin.

Przypomnijmy, że szpital przy ulicy Kraśnickiej jest bardzo zadłużony – podejmowane inwestycje mogą być szansą na poprawę prosperowania placówki.

Źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego