Lubelskich TERYTORIALSÓW widać w całej Polsce!

      Możliwość komentowania Lubelskich TERYTORIALSÓW widać w całej Polsce! została wyłączona

Ponad 160 żołnierzy 2 LBOT jest aktualnie zaangażowanych w działania antykryzysowe poza województwem lubelskim. Dzielą się swoim doświadczeniem i wspierają wysiłki kolegów z innych brygad w walce z koronawirusem, m.in. na Śląsku, Pomorzu i w Wielkopolsce.

Obecnie, m.in.: pobierają wymazy od górników i ich rodzin, wspierają prace mobilnego punktu badań metodą „drive-thru”, pracują przy rozładunku i dystrybucji żywności, środków ochronnych dla personelu medycznego, DPS-ów i ośrodków pomocy społecznej, a także kolportują maseczki wśród mieszkańców.

Pierwsza grupa lubelskich Terytorialsów została skierowana na Śląsk na początku kwietnia. Przez miesiąc ponad 120 żołnierzy z batalionów z Dęblina, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa wspierało działania Dolnośląskiej Brygady w walce z koronawirusem.

W sumie od początku operacji „Odporna Wiosna” w działania poza granicami naszego województwa jest zaangażowanych już blisko 300 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Kolejna grupa wyruszyła już do Wrocławia.

 

(fot. 13 ŚBOT)