Małe dzieci potrącone na przejściach dla pieszych

      Możliwość komentowania Małe dzieci potrącone na przejściach dla pieszych została wyłączona

Policjanci z puławskiej drogówki apelują do kierowców o ostrożną jazdę – po tym, jak w miniony piątek (7 października) dwukrotnie interweniowali w sprawach wypadków drogowych, jakie zdarzyły się na przejściach dla pieszych. W obu poszkodowane były dzieci.

W Żyrzynie samochód osobowy wjechał w 69-letnią kobietę, która miała pod opieką troje wnucząt. Dwoje starszych dzieci szybciej przeszło przez pasy, ale seniorka z półtoraroczną wnuczką zostały potrącone przez nadjeżdżający samochód. Obie trafiły do szpitala. 36-latka, która kierowała autem, tłumaczyła mundurowym, że nie widziała pieszych, bo oślepiło ją słońce.

Z kolei w Puławach 58-letni kierowca z powiatu siedleckiego potrącił mężczyznę prowadzącego dwójkę dzieci. Do tego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Legionu Puławskiego. Kierowca twierdził, że skoncentrował się na tym, żeby nie potrącić kobiety z dzieckiem, która również wchodziła na przejście. Trzylatek i sześciolatka musieli trafić do szpitala.

Policjanci ustalili, że sprawcy obu wypadków byli trzeźwi. Obydwojgu zatrzymano prawa jazdy. Kolejne konsekwencje, jakie poniosą za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, będą zależały od tego, jak zostaną ocenione obrażenia poszkodowanych.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach