Muzea są zamknięte – poza tym jednym!

      Możliwość komentowania Muzea są zamknięte – poza tym jednym! została wyłączona

Bywalcy muzeów, które działają w naszym regionie, mieli prawo już się za nimi stęsknić. Od 7 listopada wszystkie tego typu placówki są zamknięte, a to znaczy że trzeba się na razie pożegnać ze stałymi i czasowymi wystawami oraz z innymi atrakcjami. Ale czy na pewno?

Jest takie muzeum, które wczoraj znów otworzyło drzwi dla gości. Mowa o lubelskim skansenie – jest on w tej wyjątkowej sytuacji, że zaprasza do spacerowania na świeżym powietrzu, wśród dawnych zabudowań z lubelskich wsi – a w takich okolicznościach można przestrzegać reżimu sanitarnego. To zaproszenie jest kierowane do tych, którzy szukają niebagatelnych przestrzeni do jesiennych przechadzek. A można na przykład odwiedzić dwór z Żyrzyna – ale rzecz jasna, bez zaglądania do środka.

Oczywiście obowiązek noszenia maseczek i zasada zachowania odległości od innych osób nadal są w mocy.Dodajmy, że do złożenia wizyty w Muzeum Wsi Lubelskiej zachęcają także obniżone ceny biletów.

 

Tymczasem za zamkniętymi drzwiami różnych obiektów skansenu sporo się dzieje. Pracownicy porządkują i udoskonalają ekspozycje, a także wcielają w życie nowe pomysły na to, jak ułatwić gościom poznawanie ciekawostek i zwiedzanie wystaw. Miejmy nadzieję, że skutki będzie można osobiście oglądać już wkrótce.

Źródło zdjęć: Muzeum Wsi Lubelskiej – Facebook