Muzeum przypomni nam o ważnym kazimierskim artyście

      Możliwość komentowania Muzeum przypomni nam o ważnym kazimierskim artyście została wyłączona

W ten weekend goście głównego gmachu Muzeum Nadwiślańskiego przekonają się, że Galeria Wystaw Czasowych znowu się zmieniła. Już teraz trwa tam przygotowywanie nowej wystawy, która zagości w muzeum na kilka miesięcy.

W najbliższą niedzielę odbędzie się tu wernisaż prac Andrzeja Siemińskiego – malarza, który na wielu etapach swojego życia był związany z Kazimierzem Dolnym. To tutaj spędził dzieciństwo i to tutaj po latach wrócił, na kilkanaście ostatnich lat życia. Prace Andrzeja Siemińskiego zna każdy, kto choć raz odwiedził kazimierski Kościół Farny, bo to ten artysta namalował tutejsze stacje drogi krzyżowej. Poza tym był także współtwórcą Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Nowa wystawa w Muzeum Nadwiślańskim zbierze prace, które stworzył w ciągu całego życia, a to znaczy że każdy widz będzie mógł lepiej poznać tego artystę i jego twórczość. Podczas wernisażu będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób malarz stworzył na swoich obrazach uniwersalne opowieści, chociaż inspirowało go bardzo konkretne, nadwiślańskie miasteczko i poznani tu ludzie.

Wernisaż wystawy “Andrzej Siemiński. Duch i miejsce” odbędzie się w głównej siedzibie Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym już w tę niedzielę (19 stycznia). Zainteresowani powinni zjawić się na godzinę 12.00 pod adresem Rynek 19.