Na Lubelszczyźnie kończą się zapasy krwi!

      Możliwość komentowania Na Lubelszczyźnie kończą się zapasy krwi! została wyłączona

Pomóc może każdy, kto jest dorosły i zdrowy – a przyda się każde wsparcie, żeby odbudować rezerwy krwi dla lubelskich szpitali.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie prosi, żeby w miarę możliwości zgłaszać się do jego oddziałów terenowych. W naszym regionie taki punkt znajduje się w szpitalu powiatowym w Puławach: jest czynny od poniedziałku do piątku, między 7.00 a 12.30. W swoim apelu o wsparcie, lubelskie Centrum podkreśla, że krew oddana przez jedną osobę może pomóc nawet trzem potrzebującym.

W lubelskiej stacji krwiodawstwa, czyli w głównej siedzibie Centrum, pobierane jest także osocze ozdrowieńców, którzy przechorowali zakażenie koronawirusem – podczas nowej fali zachorowań na COVID-19 również taka pomoc bardzo się przyda. W takiej sprawie trzeba umawiać się na indywidualną wizytę, dzwoniąc pod numer: 535 612 456 albo 668 490 572.

Tymczasem w miniony piątek (5 listopada) w Puławach odbyła się uroczysta gala, zorganizowana przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK, w skład którego wchodzą – Anita Cholewa, Marlena Warowna, Rafał Matejek oraz Grzegorz Krzysztoszek. Rozdano wówczas odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi, trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia – trafiły one do osób, które na rzecz potrzebujących oddały przynajmniej 5, a także więcej niż 15-18 litrów krwi. Szczególne podziękowanie od lubelskiego Centrum, za aktywne promowanie idei oddawania krwi, otrzymała Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe imienia PCK w Puławach.

 

Źródło zdjęć: Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe imienia PCK w Puławach