Na “Powiśle” czekają światowe sceny!

      Możliwość komentowania Na “Powiśle” czekają światowe sceny! została wyłączona

Przed Zespołem Pieśni i Tańca “Powiśle” im. Kazimiery Walczak “Mamci” stoi otworem cały świat. Już wiadomo, że puławska formacja może reprezentować Polskę na festiwalach organizowanych w kraju i za granicą. Zdecydowała o tym opinia ekspertów, wydana po sobotnim koncercie weryfikacyjnym.

W miniony weekend tancerze puławskiego zespołu dali koncert, który wzbudzał wiele emocji w nich samych, a także wśród publiczności dopingującej “Powiśle”. Trwający dwie godziny występ “Na naszą nutę…” był popisem umiejętności, jakie posiadają młodzieżowi i dorośli członkowie formacji – i jednocześnie bardzo ważnym sprawdzianem. O akompaniament zadbała kapela prowadzona przez Andrzeja Rotmańskiego.

Na sali widowiskowej “Domu Chemika” zasiedli jurorzy z Polskiej Sekcji CIOFF, czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Byli to Bożena Baranowska i Włodzimierz Kukawski – dyrektor i kierownik muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca “Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

Ocenie podlegały wszystkie elementy występu: technika tańca (prawidłowość układów i figur), wyraz artystyczny, a nawet stroje. Prezentacja tancerzy “Powiśla” była na tak wysokim poziomie, że zespołowi przyznano maksymalny, 5-letni okres weryfikacyjny. To również wielki powód do dumy dla instruktorów: Małgorzaty Knap, Konrada Grabowskiego i Łukasza Czerwińskiego.

Źródło informacji i zdjęcia: POK “Dom Chemika”