Na zachodzie Opola Lubelskiego – sporo zmian, na drogach

      Możliwość komentowania Na zachodzie Opola Lubelskiego – sporo zmian, na drogach została wyłączona

Kierowcy, którzy przejeżdżają przez zachodnią część tego miasta i zarazem okolicę Parku Miejskiego, mają już do dyspozycji wyremontowane, bardziej komfortowe trasy.

Zakończyła się wielka inwestycja, dotycząca ciągu drogowego, obejmującego Aleję 600-lecia oraz ulice Parkową i Podzamcze. Wyremontowano tu dokładnie 2844 metry jezdni, poprawiając stan wysłużonych przez lata tras. Wszystkie są teraz szersze, mają nowe nawierzchnie i odwodnienia. Przebudowano również biegnące wzdłuż nich chodniki i odnowiono zjazdy na pobliskie posesje.

Koszt całego zadania przekroczył 3 miliony 300 tysięcy złotych. Była to przede wszystkim inwestycja podjęta przez władze powiatu, ale miały w niej swój udział również władze miasta, które wyłożyły 600 tysięcy złotych na poprawę stanu ważnych dróg.

Przedstawiciele obu samorządów brali udział w uroczystym otwarciu odnowionych tras – w miniony piątek (4 listopada) wszyscy wspólnie przecięli symboliczną wstęgę. Podczas swojego przemówienia starosta opolski podkreślił, że w trakcie obecnej kadencji władz samorządowych, na całej ziemi opolskiej wyremontowano już ponad 110 kilometrów dróg powiatowych.

Źródło informacji i zdjęcia: Gmina Opole Lubelskie – Facebook