Nadchodzą metamorfozy dróg na Włostowicach

      Możliwość komentowania Nadchodzą metamorfozy dróg na Włostowicach została wyłączona

Utwardzona, równa jezdnia, dobrze oświetlona i pozbawiona kałuż, to trasa jakiej oczekuje każdy kierowca. Takie powody do zadowolenia będą mieć wkrótce zmotoryzowani puławianie, którzy często jeżdżą przez południową część Włostowic.

Trasa, która biegnie ulicą Niezapominajki, będzie niedługo znacznie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. Na razie rolę nawierzchni pełnią tu betonowe płyty, ale niedługo do pracy zabierze się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, wybrane przez Zarząd Dróg Miejskich podczas lipcowego przetargu. Zbuduje drogę i jednostronny chodnik, zamontuje też nowoczesne instalacje: odwodnienia i oświetlenie.

To już kolejna droga na Włostowicach, którą wkrótce czekają duże zmiany – na podobną metamorfozę czeka ulica Powiśle. Zarząd Dróg Miejskich w Puławach wciąż pracuje nad projektem nowej drogi. Na początku czerwca skonsultował swój pierwszy projekt z mieszkańcami, a teraz przedstawia drugi, uwzględniający głosy puławian.

Kolejny raz można wyrazić swoje zdanie – tak jak poprzednio, wysyłając wiadomości elektroniczne do Zarządu (na adres: sekretariat@zdm.pulawy.pl). Te konsultacje potrwają do 9 sierpnia, czyli do najbliższego poniedziałku. Plan sytuacyjny ulicy Powiśle jest zamieszczony na stronie internetowej puławskiego Urzędu Miasta (kliknij TUTAJ).

Zdjęcie: UM w Puławach; ulica Niezapominajki