Nadchodzi weekend pełen światła i sztuki!

      Możliwość komentowania Nadchodzi weekend pełen światła i sztuki! została wyłączona

W piątek i w sobotę (7 i 8 października) zabytkowy Park Spichlerz w Kazimierzu Dolnym zaskoczy spacerowiczów. Fundacja HELISA zaprasza na dwa dni pokazów artystycznych, które umożliwią poznanie sztuki współczesnej wszystkimi zmysłami.

Wydarzenie pod hasłem “Light Park. 7 Senses Edition” odbędzie się w malowniczych okolicznościach przyrody. Miejsce wydarzenia to rozległy teren, liczący 5 hektarów, rozciągający się między głównym rynkiem miasteczka a nadwiślańskim bulwarem. To właśnie tutaj będzie można spotkać artystów, którzy pochwalą się swoimi talentami i postarają się zrobić jak największe wrażenie na swoich widzach.

Jak zapowiadają organizatorzy, w parku pełnym światła i sztuki będzie można się natknąć między innymi na instalacje przestrzenne, świetlne i ultrafioletowe – wieczorami na fasadzie Hotelu Spichlerz pojawi się pomysłowy mapping. Do obejrzenia będą pokazy tatuatorskie na żywo, a do wysłuchania prelekcje o mapie nieba. Gdy zajdzie słońce, będzie można poobserwować nocne widoki na nieboskłonie albo wziąć udział w seansie kina samochodowego.

Chociaż szczególnie kuszące wydaje się odwiedzenie parku po zmroku, warto zajrzeć tam również wcześniej – bo każdego dnia potrwa tam Plenerowy Kiermasz Sztuki. A od 13.00 ci, którzy od podziwiania zechcą przejść do czynów, będą mogli odwiedzić namioty warsztatowe – żeby spróbować swoich sił w sitodruku na tkaninie, tworzeniu torebek albo biżuterii artystycznej.

Specjalne iluminacje zauważą także ci, którzy wybiorą się na spacer przez centrum Kazimierza Dolnego – bo światłem zostaną podkreślone także niektóre tutejsze atrakcje turystyczne: kamienice Przybyłów i Celejowska oraz studnia przy ulicy Krakowskiej.

Główne atrakcje pojawią się w czwartek i w piątek, już dziś (4 października) ruszył plener rzeźbiarski, który dostarczy dzieł sztuki na weekend. Szczegółowy harmonogram weekendu światła i sztuki znajdziecie na zamieszczonych plakatach.

Źródło informacji i grafik: Fundacja HELISA