Nałęczowskie muzeum znów czeka na gości

      Możliwość komentowania Nałęczowskie muzeum znów czeka na gości została wyłączona

Jak już informowaliśmy, dzisiaj rozpoczynają się wirtualne, Nałęczowskie Spotkania z Panem Prusem – czyli tegoroczna, specjalna edycja tradycyjnych już majówek literackich. Żeby wziąć udział w przygotowanych na ten rok wydarzeniach, wystarczy uważnie śledzić wpisy na facebookowych profilach organizatorów, między innymi Muzeum Bolesława Prusa.

Ale mamy też dobre wieści dla tych, którzy chcieliby w maju odwiedzić siedzibę tego muzeum i właśnie tu spotkać opowieści o słynnym pisarzu. To muzeum w miniony piątek znów zostało otwarte, przyjmuje gości od środy do niedzieli, między 9.00 a 17.00.

Oczywiście każdy, kto będzie chciał się tu zjawić, będzie musiał na miejscu przestrzegać zasad higieny i bezpieczeństwa, sformułowanych przez sanepid. Natomiast wcześniej trzeba jeszcze zadzwonić do muzeum (nr tel. 81 501 45 52): żeby uzgodnić porę swojej wizyty, bo jednocześnie ekspozycję mogą oglądać tylko 2 osoby (wyjątkiem są tu rodziny). Wnętrza muzeum są na bieżąco dezynfekowane, na gości czeka tu płyn odkażający, z którego trzeba koniecznie skorzystać przed wejściem do środka. Pracownicy przypominają też o zakazie dotykania eksponatów, to szczególnie ważne zwłaszcza w czasie pandemii.

Warto pamiętać, że Muzeum Bolesława Prusa jeszcze przez cały maj będzie organizować także wirtualne spacery, a to znaczy że okazji do oglądania tutejszych wnętrz dla nikogo nie zabraknie.

Źródło zdjęcia: Muzeum Bolesława Prusa – Facebook