Nie kończą się opolskie niespodzianki dla kierowców

      Możliwość komentowania Nie kończą się opolskie niespodzianki dla kierowców została wyłączona

Gminne drogi w Opolu Lubelskim i w jego okolicach zmieniają się na lepsze – a choć rok kalendarzowy powoli ma się ku końcowi, drogowcy wciąż mają tu pełne ręce roboty.

Inwestycje, z którymi się już uporano albo które zbliżają się do końca, są trzy. Po pierwsze, skończono już remont półkilometrowego odcinka drogi w Komaszycach Starych. Po drugie, w najbliższych dniach (do końca listopada) powinien się skończyć remont w Górach Opolskich: tu nie ma już starych płyt drogowych, pozostało położyć nową nawierzchnię asfaltową.  A po trzecie, przy opolskim Parku Miejskim kończy się przebudowa drogi, która prowadzi do boiska piłkarskiego – powstanie tu jeszcze parking, który pomieści 40 aut.

Ale to nie wszystko, bo gmina chce jeszcze w tym roku kalendarzowym zrealizować dwa plany, ważne dla mieszkańców Kluczkowic. Przekazano już plac budowy przy tutejszej Szkole Podstawowej – tu na modernizację czeka okoliczna droga, a także trasa dojazdowa do osiedla bloków w tej miejscowości.

 

Wszystkie te inwestycje to inicjatywy władz gminy – i z jej budżetu pochodzą pieniądze potrzebne do opłacenia remontów, ale dla niektórych zadań udało się pozyskać zewnętrzne dotacje, z Funduszu Dróg Samorządowych. Tak było w przypadku dróg w Komaszycach Starych i w Górach Opolskich. Trwają jeszcze starania o dofinansowanie dla prac przy szkole w Kluczkowicach.

Źródło zdjęć: UM w Opolu Lubelskim