„Nie święci w piłkę grają” – a w piątek zagrają w Puławach!

      Możliwość komentowania „Nie święci w piłkę grają” – a w piątek zagrają w Puławach! została wyłączona

Już w ten piątek (15 października) odbędzie się pierwszy charytatywny turniej piłki nożnej „O Puchar Anioła”. Sportowe spotkanie ucieszy miłośników sportu, ale ma też jeszcze inny, ważny cel.

Na murawie spotkają się puławscy samorządowcy, przedstawiciele związku „Solidarność”, Grupy Azoty Puławy i puławskiej komendy policji. W każdej drużynie znajdzie się trójka zawodników z lotnym bramkarzem, a każdy mecz ma mieć dwie połowy po 15 minut. W wyniku losowania, cztery zespoły utworzą dwie pary półfinałowe. Przegrani z półfinałów zagrają w meczu o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy z półfinałów zagrają w meczu o pierwsze miejsce.

Kibice, którzy będą najmocniej dopingować drużyny, to uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Puławach – i to dla nich zbierane będą tego dnia środki finansowe. Są one potrzebne do zakończenia prac przy tworzeniu miejsca rekreacyjno-sportowo-sensorycznego. W piątkowe popołudnie nieocenionym wsparciem będą rodzice podopiecznych oraz pracownicy, którzy przygotują podczas meczu stoisko z przekąskami oraz wyrobami stworzonymi przez niepełnosprawnych wychowanków Ośrodka.

Areną sportowych zmagań będzie boisko przy Ośrodku sióstr benedyktynek w Puławach, przy ul. Kowalskiego 3. Rozgrywki ruszą 15 października, o godzinie 13:00. Na mecz nie ma wejściówek, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Źródło plakatu: Ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy w Puławach – Facebook