Nie żyje Andrzej Burek

      Możliwość komentowania Nie żyje Andrzej Burek została wyłączona

Przykra wiadomość z Puław – zmarł lokalny działacz samorządowy, który przez lata był bardzo zaangażowany również w sprawy puławskiego klubu sportowego.

Andrzej Burek poświęcił większość życia na zajmowanie się sprawami ważnymi dla mieszkańców ziemi puławskiej. W latach 1999-2002 był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Puławskiego, a przez cztery kolejne lata – powiatowym radnym.

Wiele lat przepracował również jako prezes Klubu Sportowego Wisła Puławy. W 1981 roku, gdy przyszłość klubu stała pod znakiem zapytania, należał do Zarządu Komisarycznego, który miał za zadanie niedopuszczenie do likwidacji Wisły. W kolejnych latach pełnił funkcję wiceprezesa ocalonego klubu, a w 1987 roku wybrano go prezesem. Ponownie objął fotel sternika Wisły Puławy w 1996 roku i zajmował go aż do 2007 roku. Co więcej, przez kilkadziesiąt lat był członkiem oraz delegatem klubu, czynnie uczestnicząc w walnych zebraniach.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na najbliższy poniedziałek (31 października). Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w kościele pw. Świętego Brata Alberta. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu na Włostowicach.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Puławach; KS Wisła Puławy