Nieodpłatna pomoc prawna – gdzie jej szukać w powiecie puławskim?

      Możliwość komentowania Nieodpłatna pomoc prawna – gdzie jej szukać w powiecie puławskim? została wyłączona

W wielu życiowych sytuacjach zdarza się, że trzeba podjąć ważne decyzje – a często jest to niemożliwe bez znajomości odpowiednich przepisów. Zasięgnięcie porady w takich kwestiach zazwyczaj jest kosztowne – ale nie zawsze.

Starostwo Powiatowe w Puławach przypomina, że w wielu zakątkach ziemi puławskiej można umówić się na potrzebne konsultacje.

Od poniedziałku do piątku można odwiedzać punkt przy Alei Królewskiej 3 w Puławach: w wyznaczonych godzinach dyżurują tu prawnicy, którym można zadać swoje pytania. Od 8.00 do 12.00 są to adwokaci wskazani przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie, a od 12.00 do 16.00 to radcowie z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. W wyznaczone dni można starać się również o bezpłatną mediację. Każdą konsultację trzeba wcześniej umówić – telefon do puławskiego punktu to: 81 886 11 69.

Do dyspozycji mieszkańców powiatu jest również mobilny punkt, prowadzony przez Lubelski Ośrodek Samopomocy. Każdego dnia tygodnia zatrzymuje się w innej miejscowości.

Jeśli chodzi o nieodpłatną pomoc prawną, punkt urzęduje kolejno w: Baranowie (poniedziałek), Nałęczowie, (wtorek) Janowcu (środa), Kurowie (czwartek) i ponownie w Końskowoli (piątek). Z kolei nieodpłatne poradnictwo obywatelskie jest udzielane w Markuszowie (w poniedziałki), w Kazimierzu Dolnym (we wtorki), w Puławach (w środy i czwartki) oraz w Żyrzynie (w piątki). Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Przypominamy, że punkty nieodpłatnej pomocy prawnej udzielają pomocy osobom, które przedstawią oświadczenie o swojej trudnej sytuacji materialnej, która nie pozwala im zasięgnąć odpłatnych usług prawniczych.