CZYTAJĄCE AUTOBUSY. Co za akcja!

      Możliwość komentowania CZYTAJĄCE AUTOBUSY. Co za akcja! została wyłączona

Dzisiaj w Puławach, wchodząc do puławskiego autobusu miejskiego, możemy usłyszeć fragment „Katarynki” Bolesława Prusa albo „Dymu” Marii Konopnickiej.

I to nie będzie przypadek, tylko jedyne w swoim rodzaju przyłączenie się do Narodowego Czytania – akcji, która co roku odbywa się w całym kraju pod patronatem polskiej pary prezydenckiej. To przedsięwzięcie ma nas zachęcać do sięgania po najważniejsze dzieła polskiej literatury – a w 2019 roku, decyzją patronów Narodowego Czytania, odświeżamy sobie właśnie polskie nowele, konkretnie 8 wskazanych tekstów.

Z pomysłem, żeby utwory wybitnych polskich pisarzy zabrzmiały w puławskich autobusach miejskich, wystąpiły Powiatowa Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Puławach, a pomysł wsparł oczywiście Miejski Zakład Komunikacji. W role lektorów wcielą się osoby, które znamy z różnych puławskich instytucji, także przedstawiciele puławskiego życia kulturalnego.

Cała akcja potrwa przez półtorej godziny, od 11.45 do 13.15. A linie autobusowe, w których będzie można usłyszeć polskie nowele, to linie nr 1, 6, 12 i 15. Każdy kto chce przyłączyć się do tego nietypowego Narodowego Czytania, powinien po prostu wsiąść dziś do puławskiej „emki”.