Nowe sukcesy młodych sztangistów

Możliwość komentowania Nowe sukcesy młodych sztangistów została wyłączona

Aż 10 nowych medali przywieźli w ten weekend młodzi sztangiści z klubu sportowego Wisła Puławy. Wiele tych sukcesów otworzyło im drogę do kolejnych wyzwań.

Podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego do lat 15, które odbyły się w Małaszewiczach, złoto wywalczyli Natalia Zawisza, Marianna Góra, Mateusz Kozak i Kamil Ślusarski. Natomiast srebrne krążki zdobyli: Gabriela Miturska i Dominik Kuszner. Dzięki tym wynikom, cała szóstka wywalczyła kwalifikacje do Mistrzostw Polski U15 w Sokołowie Podlaskim.

Puławscy reprezentanci bardzo dobrze zaprezentowali się także na turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol. Tam najlepszym zawodnikiem okazał się Mateusz Zawisza, osiągając 120 kg w rwaniu i 143 kg w podrzucie. Złoto zdobyli również Karolina Sobczyk i Aleksy Szymanek. Srebro natomiast wywalczyła Wiktoria Słotwińska.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Wisła Puławy