Nowe wsparcie na remont stężyckiej drogi

      Możliwość komentowania Nowe wsparcie na remont stężyckiej drogi została wyłączona

W Stężycy szykują się roboty drogowe – od dawna wyczekiwane i dosyć kosztowne, na szczęście znalazło się dla nich dodatkowe wsparcie.

Chodzi o przebudowanie trasy, która jeszcze kilka miesięcy temu była częścią drogi wojewódzkiej (nr 801), ale po otwarciu obwodnicy Stężycy stała się nową drogą powiatową (nr 1448L). Najwyższa pora odnowić odcinek, który biegnie przez miasto – między innymi niszczejącą od lat nawierzchnię. Modernizacja prawie 2-kilometrowej trasy będzie podzielona na dwa etapy – w tym roku kalendarzowym ma się zmienić kilometr drogi biegnącej od strony Dęblina w kierunku Warszawy.

Koszt tych tegorocznych prac to 1 milion 200 tysięcy złotych. Od dłuższego czasu było wiadomo, że w remont zainwestują władze powiatu ryckiego i gminy Stężyca – wyłożą po 400 tysięcy złotych ze swoich budżetów. Okazuje się, że pomoże także lubelski Urząd Marszałkowski, dokładając taką samą sumę. Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni przegłosowali finansowe wsparcie dla stężyckiego remontu.