Nowy dyrektor w gminie Żyrzyn

      Możliwość komentowania Nowy dyrektor w gminie Żyrzyn została wyłączona

W miejscu dawnego Zespołu Szkół w Żyrzynie powstał Dom Pomocy Społecznej dla seniorów z całego regionu puławskiego. Zgodnie z planem nowy ośrodek będzie miejscem całodobowej opieki dla kilkudziesięciu osób.

Wewnątrz znajdzie się m.in. sala gimnastyczna, stołówka, kaplica oraz 30 pokoi. Urząd Gminy w Żyrzynie, aby uruchomić ośrodek musiał na początek wybrać dyrektora placówki. Komisja konkursowa już zadecydowała.

Wymagania były bardzo wysokie, a tak ustawiona poprzeczka ma za zadanie utrzymać najwyższy standard funkcjonowania ośrodka. Podczas rozmowy najlepiej poradziła sobie Elżbieta Seredyn, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Ten wybór zaakceptował wójt gminy Żyrzyn Andrzej Bujek.

Inwestycja w nowy Dom Pomocy Społecznej była realizowana przez gminę Żyrzyn w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego wspólnie z gminą i miastem Puławy, Końskowolą, Kazimierzem Dolnym oraz Janowcem. Według władz gminy, otwarcie ośrodka powinno nastąpić za około cztery miesiące.