Odwiedzając cmentarze, uważajmy na złodziei!

      Możliwość komentowania Odwiedzając cmentarze, uważajmy na złodziei! została wyłączona

Jest ostatni dzień października, jutro będziemy obchodzić Dzień Wszystkich Świętych, a pojutrze Dzień Zaduszny – dlatego wiele czasu spędzimy poza domem. Policja jak co roku zadba o bezpieczeństwo osób podróżujących na cmentarze, ale jednocześnie przypomina, że w tych dniach zagrażają nam nie tylko wypadki drogowe.

Trzeba pamiętać także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pomogą nam uniknąć złodziei. Wybierając się na cmentarz bierzmy ze sobą tylko wyliczone, niezbyt duże kwoty pieniędzy i wszystkie cenne, osobiste rzeczy miejmy cały czas przy sobie. Pilnujmy się zwłaszcza w zatłoczonych miejscach: w autobusach, na cmentarnych alejkach czy tam, gdzie będziemy jeszcze kupować znicze i kwiaty. Wychodząc z domu, pozamykajmy dobrze drzwi i okna, bo opuszczony dom też może kusić złodziei – a jeśli opuszczamy mieszkanie na dłużej, bo wybieramy się w dłuższą podróż, upewnijmy się, że ktoś będzie nad nim czuwał.

Te i inne rady przygotowane przez naszych policjantów zostały rozpisane na specjalnym plakacie, który zamieszczamy poniżej.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęcia: http://policja.pl/pol/aktualnosci/180718,Bezpieczny-Dzien-Wszystkich-Swietych-i-Dzien-Zaduszny-2019.html