Otwarcie stadionu piłkarskiego w Gołębiu – w tę sobotę!

      Możliwość komentowania Otwarcie stadionu piłkarskiego w Gołębiu – w tę sobotę! została wyłączona

4 czerwca w gminie Puławy zostanie otwarty nowy obiekt sportowy. Kibiców piłki nożnej czekają podwójne emocje, bo na ten sam dzień zaplanowano pierwsze sportowe wydarzenie.

Symboliczne przecięcie wstęgi zaplanowano na godzinę 14.00 – a po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień, nowy stadion będzie można zwiedzić. Na piłkarzy czeka tu murawa z naturalną nawierzchnią, licząca 74 x 115 metrów, a na kibiców – trybuny, które pomieszczą ponad 500 osób. Płyta boiska jest ogrodzona i oświetlona, na poziomie gruntu zamontowano odwodnienia i system zraszania trawy. W pobliskim budynku sanitarno-szatniowym znajdują się także magazyny i pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna.

Zarówno zawodnicy, jak i widzowie sportowych zmagań niemal od razu wypróbują nowy stadion. O godzinie 16.00 na boisko wybiegną lokalne drużyny – Hetman Gołąb podejmie Draco Kowalę.

Oczekiwanie na mecz umilą dodatkowe atrakcje. Na najmłodszych będą czekały słodkie niespodzianki i dmuchaniec sprzyjający dobrej zabawie. Podczas otwarcia stadionu, w Gołębiu pojawi się również punkt informacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach, w którym będzie można dowiedzieć się więcej o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

Przypomnijmy, że budowa stadionu kosztowała blisko 5 milionów złotych, a w podjęciu inwestycji pomogła dotacja z Ministerstwa Sportu, na kwotę ponad półtora miliona złotych. Zadbano także o komfortowy dojazd do obiektu – prowadzi tu asfaltowa droga wraz z chodnikiem, a na zmotoryzowanych gości czeka też parking.

Źródło informacji i zdjęcia: UG Puławy