Patriotyczne widowisko w rocznicę “Cudu nad Wisłą”

      Możliwość komentowania Patriotyczne widowisko w rocznicę “Cudu nad Wisłą” została wyłączona

Rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zbliża się coraz bardziej – i w naszym regionie będzie uczczona na wiele różnych sposobów. Ci, którzy chcieliby z tej okazji obejrzeć plenerowe widowisko muzyczno-teatralne, powinni w najbliższą sobotę (15 sierpnia) wybrać się do Kurowa.

 O 17.00, na Starym Rynku rozpoczną się artystyczne prezentacje i zostanie otwarta okolicznościowa wystawa. Przed widzami wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie „Jawor”, Orkiestra Dęta Gminy Kurów, a także mieszkańcy gminy, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia przez całe lato. Na widzów czeka sporo wrażeń: sami będą mogli przyłączyć się do śpiewania patriotycznych pieśni. Zgłodniali nabiorą sił przy wojskowej grochówce, a na koniec wieczoru wystąpi jeszcze Łukasz Jemioła z zespołem.

W zorganizowanie widowiska zaangażowało się Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie, pomogła też dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej, przyznana w ramach konkursu „Wdzięczni Bohaterom 1920 roku”.

Źródło plakatu: Urząd Gminy w Kurowie