PGE już nie w Warszawie – a w Lublinie

      Możliwość komentowania PGE już nie w Warszawie – a w Lublinie została wyłączona

Od wczoraj (26 września) Polska Grupa Energetyczna już oficjalnie ma swoją główną siedzibę w stolicy Lubelszczyzny. Dla firmy była to przeprowadzka z Warszawy, ale przedstawiciele spółki są zdania, że ten manewr wyjdzie im na dobre.

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele władz województwa, wojewoda Lech Sprawka i marszałek Jarosław Stawiarski oraz parlamentarzyści – wśród nich sekretarz stanu w ministerstwie finansów, Artur Soboń.

Podczas przemówień zwracano uwagę na to, jakie korzyści przyniesie Lubelszczyźnie obecność energetycznego giganta. Wskazywano, że będzie to dobry impuls do dalszego rozwoju regionu. Lokalne samorządy zyskają dodatkowe dochody z podatku CIT płaconego przez spółkę oraz z podatku PIT odprowadzanego przez zatrudnionych w Lublinie pracowników.

Rada Nadzorcza PGE wyraziła zgodę na zmianę siedziby spółki już 22 lutego 2022 roku. A tak motywacje spółki przedstawił prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski:

Decyzja o przeniesieniu siedziby PGE Polskiej Grupy Energetycznej z Warszawy do Lublina to element realizowanej przez zarząd Grupy strategii zrównoważonego rozwoju, dywersyfikacji geograficznej oraz przenoszenia funkcji decyzyjnych do regionów i przenoszenia działalności bliżej naszych klientów. Została podjęta po wnikliwych analizach obejmujących warunki biznesowe, ale też potencjał rynku pracy i edukacji w mieście, a także w całym regionie.

PGE to największy w Polsce dostawca ciepła i energii elektrycznej. Nowa, lubelska siedziba spółki znajduje się w nowoczesnym biurowcu przy alei Kraśnickiej. Na razie pracuje tu prawie 180 osób. Część pracowników będzie realizowało swoje zadania zarówno w siedzibie spółki w Lublinie, jak i w innych biurach spółki.

Dodajmy, że Grupa PGE jest już od lat obecna w Lublinie. Swoją siedzibę mają tutaj działająca w całej Polsce spółka PGE Dystrybucja, lubelski oddział spółki PGE Obrót oraz Elektrociepłownia Lublin, należąca do spółki PGE Energia Ciepła.

Co więcej, Grupa PGE zaangażowana w rozwój lokalnej kultury i sportu: spółka jest partnerem Filharmonii imienia Henryka Wieniawskiego w Lublinie, mecenasem lubelskiego Muzeum Narodowego, a także sponsorem drużyn juniorskich piłkarek ręcznych MKS Lublin i PGE Młode Perły.

Źródło informacji i zdjęcia: PGE