Piknik Historyczny i Bieg Tropem Wilczym w Dęblinie

      Możliwość komentowania Piknik Historyczny i Bieg Tropem Wilczym w Dęblinie została wyłączona

Zbliża się historyczna uroczystość, upamiętniająca „Przybycie 15. Pułku Piechoty „Wilków” do Dęblina”. To cykliczne wydarzenie, które w tym roku będzie miało wyjątkowy przebieg.

Impreza o patriotycznym charakterze odbędzie się w niedzielę 5 września. Dlaczego w tym roku ma takie znaczenie? Tłumaczy Kamil Krypski z Urzędu Miasta Dęblin:

 

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:00, złożeniem wiązanek i zapaleniem zniczy w miejscach pamięci narodowej. Uroczyste obchody poświęcone jednej z najstarszych jednostek Wojska Polskiego rozpoczną się o godzinie 10:00 w Cytadeli Twierdzy Dęblin przy ul. Podchorążych.

Na przybyłych będzie czekał Piknik Historyczny z inscenizacjami grup rekonstrukcyjnych, spacery historyczne, wystawy sprzętu wojskowego i prezentacja Muzeum Sił Powietrznych. Sportowym punktem imprezy będzie Bieg Tropem Wilczym.

Do udziału zachęcają organizatorzy: Miasto Dęblin, 1. Dębliński Batalion Drogowo-Mostowy, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, 22. Batalion Lekkiej Piechoty, Towarzystwo Przyjaciół Dęblina i Lotnicza Akademia Wojskowa.

Źródło plakatu: UM w Dęblinie